Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Правила проведения соревнований
(1 чел.) (1) гость
Спортивная жизнь.
 • Страница:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Правила проведения соревнований

Re: Правила проведения соревнований 11.12.2014 21:54 #4390

 • chervyachock
 • Вне сайта
 • Модератор
 • Постов: 875
 • Репутация: 50
Продолжение

8.42. На всеукраїнських змаганнях до заліку приймається вся виловлена риба (окрім тієї, що занесена до Червоної книги України). При проведенні інших змагань, дозволяється не приймати до заліку один або декілька видів риб про що зазначається у Положенні про змагання.

8.43. До заліку приймається риба, яка випадково виловлена не за рот. Навмисне багріння риби та пристрої автоматичного засікання забороняються.

8.44. Риба, спіймана сумісно з іншою оснасткою (обірваною), теж приймається до заліку. Якщо при цьому спіймано більше ніж одна риба, до заліку приймається тільки одна (на розсуд спортсмена), всі інші повинні бути негайно відпущені.

8.45. Риба, що не йде до заліку негайно відпускається у водойму.

8.46. На всеукраїнських змаганнях, після сигналу «фініш» в залік йде риба, яка знаходиться в сажі або, на момент подачі сигналу, вилучена з води чи знаходиться в підсаку. Додатковий час на виважування риби після сигналу «фініш» не надається. При проведенні інших змагань додатковий час на виважування може бути доданий, про що зазначається у Положенні про змагання.

8.47. Риба, яка була виловлена під час тренування та подальших турів змагання повинна бути негайно відпущена після сигналу судді зони «зважування закінчено» з належною обережністю.

8.48. Риба, яка була виловлена під час змагання й загинула, або риба, яку не дозволено власниками водойми чи організаторами відпускати в водойму, збирається членами Суддівської колегії та віддається в розпорядження власників водойми або головного судді.

8.49. Дозволено використання радіостанцій та мобільних засобів зв`язку, але не заважаючи цим іншим учасникам змагання.

8.50.
На змаганнях, що проходять в два чи більше днів, після закінчення кожного з турів (сигнал «зважування закінчено»), крім останнього туру, спортсмени зобов`язані залишити сектор змагань на протязі 120 хвилин, якщо інше не зазначено в Положенні про змагання.

8.51. Всім учасникам змагань категорично забороняється заважати процедурі зважування, відволікати судей та заважати їх роботі.

8.52. Після закінчення тренування та кожного з турів спортсмен обов`язково повинен прибрати після себе сміття в секторі. За вимогою власників водойми або організаторів змагань, викидання в воду прикормки, насадки, тваринної складової прикормки що залишилася у спортсмена («тандему») після туру змагань, може бути забаронене, про що зазначається у Положенні про змагання.

9. ЗВАЖУВАННЯ, ПІДВЕДЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

9.1. До зважування приймається риба, дозволена до вилову Положенням про змагання.

9.2. Результатом зважування є запис судді в зоні в протоколі зважування зони за обов`язковою наявністю підпису спортсмена.

9.3. До приходу в сектор суддівської бригади (судді в зоні), яка проводить зважування, спортсмен повинен тримати свій саж у воді. Рибу із сажа приймає представник суддівської бригади. Улов зважується, але не підраховується.

9.4. Зважування риби проводиться розсипом в тарі сітчатого типу або з перфорованим дном, що не заважає вільному стіканню води. Процес зважування риби, пійманої спортсменом, проводиться в межах його сектора. Риба зважується в чистому вигляді, в єдиноподібній тарі.

9.5. Зважування улову виконується з максимальною точністю в межах технічного допуску вагів, але з похибкою не більше 10 грамів. У випадку, якщо змагання проводяться у двох або більше зонах, зважування проводиться одночасно двома бригадами за допомогою вагів однакової моделі. Ваги, що використовуються для зважування риби, перед початком зважування обов`язково перевіряються головним суддею змагань. Забороняється використовувати ваги без обнуління тари.

9.6. Під час процедури зважування, ваги повинні обов`язково розташовуватися на спеціальному штативі (тринога), забороняється тримати штатив в руці під час зважування. Забороняється використовувати ваги без обнуління тари та будь-яким чином корегувати вагу, вказану вагами.

9.7. Спортсмен повинний бути присутнім при зважуванні, для того, щоб спостерігати зважування і підписати протокол зважування зони, у якому вказується вага його улову. Після підписання протоколу зважування зони ніякі претензії щодо ваги улову від спортсменів або представників команди не приймаються.

9.8. При визначенні результатів на командних змаганнях «тандем» зважування риби проводиться у всієї команди в цілому.

9.9. В особистих змаганнях результати зараховуються кожному спортсмену окремо. В особисто-командних змаганнях – кожному спортсмену окремо та команді в цілому. В командних змаганнях «тандем» тільки команді.

9.10. Улов спортсмена («тандему») може бути повторно зважений тільки у випадку заміни ваг у випадку їх технічної несправності.

9.11. За пред’явлену рибу спортсмену нараховується по 1 балу за кожний грам ваги.

9.12. На змаганнях, що проводяться в декілька турів, для отримання кінцевого залікового результату, спортсмени (команди, «тандеми») повинні взяти участь в усіх турах змагання та не бути знятими зі змагань.

9.13. Визначення командних результатів здійснюється за сумою місць, зайнятих спортсменами однієї команди у своїх зонах.

9.14. Визначення особистих результатів, та командних «тандем», здійснюється за сумою місць, зайнятих спортсменом /«тандемом» на змаганні.

9.15. Переможцем в турі призначається спортсмен («тандем») або команда, що має найбільшу кількість балів. При рівній кількості балів у одній зоні спортсменам, зараховується місце, яке визначається як середнє арифметичне від суми місць, що вони повинні були б поділити.

Приклад 1: два спортсмена, що претендують на 5-е місце, одержують (5+6)/2 = 5,5 очок (місць) кожний;

Приклад 2: три спортсмена, що претендують на 8-е місце, одержують (8+9+10)/3=9 очок (місць) кожний.

9.16. Спортсмени, що залишилися без улову, отримують місце, що рівне максимальному місцю, плюс одне.

9.17. При знятті спортсмена(нів) або команд зі змагань після зважування їх уловів, спортсмени (команди), що займають місця наступні за ним(и), відповідно, зміщуються на турнірне місце(я) знятого(их) спортсмена(нів) чи команд.

9.18.
Переможцем змагання в особистому заліку багатотурових змагань є спортсмен, що набрав найменшу суму місць за всі тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше спортсменів переможцем вважається спортсмен, який має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможцем вважається спортсмен, кількість набраних балів якого за останній тур є найбільшою. У випадку рівності й по цьому показнику, призначаються однакові місця.

9.19. Спортсмени, які в зв`язку з заміною, прийняли участь тільки в одному турі, зі змагань особистого заліку виключаються та враховуються вкінці учасників змагань в порядку отриманих ними місць.

9.20. Переможцем в командному багатотуровому змаганні вважається команда, що отримала найменшу суму місць, зайнятих спортсменами команди за всі тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше команд переможницею вважається команда, яка має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможницею вважається команда, кількість набраних балів якої за останній тур є найбільшою. У випадку рівності й по цьому показнику, призначаються однакові місця.

9.21. Для особисто-командних змагань, у випадку, коли хоча б в одній зоні є більше ніж 20 секторів, у методику розрахунків вводиться додаткове ділення зони на півзони.

9.22. Нагородження переможців проводиться згідно регламенту зазначеного в Положенні про змагання.

9.23. На всеукраїнських змаганнях під час процедури нагородження обов`язково оголошуються всі місця, зайняті спортсменами (командами) на цих змаганнях, з основного протоколу змагань, всі заявлені протести з відповідно прийнятими Суддівською колегією рішеннями та санкції, що застосовані до спортсменів (команд) з обов`язковим зазначенням прізвищ цих спортсменів (назв команд) та назв федерацій, які вони представляють.

10. ПРОТЕСТИ

10.1.
Кожний учасник змагань має право подавати протести стосовно рішення суддів або порушень спортсменами, командами, тренерами, представниками команд та суддями Правил та Положення про змагання. Протест подається письмово через тренера команди до Суддівської колегії.

10.2. Протести, за винятком тих, що стосуються визначення, місць, подаються не пізніше, ніж через 1 годину після закінчення відповідного туру змагань. Протести, що стосуються визначення місць, повинні бути подані не пізніше 30 хвилин після офіційного оголошення результатів відповідного туру або загальних результатів змагання.

10.3. Рішення щодо протестів (за винятком тих, що стосуються розподілу місць), повинні бути прийняті суддівською колегією до затвердження результатів туру або змагань. Під час розгляду кожного протесту ведеться протокол.

10.4.
Тренер (капітан) команди, яка подала протест, зобов’язаний бути присутнім на засіданні Суддівської колегії під час розгляду протесту.

10.5. Рішення щодо протестів приймається відкритим голосуванням Суддівської колегії більшістю голосів. Рішення Суддівської колегії щодо протестів є остаточним та затверджується головним суддею.

11. САНКЦІЇ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО СПОРТСМЕНІВ

11.1. За порушення цих Правил та Положення про змагання, протягом одного змагання, до спортсменів застосовуються наступні санкції: зауваження, попередження, зняття зі змагань, дискваліфікація, безстрокова дискваліфікація з позбавленням права участі у змаганнях з риболовного спорту всіх статусів та всіх дисциплін.

11.2. Про всі порушення Правил та Положення про змагання, порушників та об`явлених їм зауваженнях чи попередженнях, судді в зонах повинні в письмовому вигляді (протокол порушень) повідомляти Суддівську колегію, яка має право винесення відповідних санкцій, аж до зняття зі змагань.

11.3. Зауваження чи попередження може бути оголошено спортсмену суддею в зоні або головним суддею. Спортсмен, у відношенні до якого винесена санкція, повинен бути негайно про це проінформований. Під час туру змагання він повинен припинити ловлю та негайно усунути причину, яка викликала відповідну санкцію.

11.4. У випадку, коли спортсмен (команда, «тандем») знятий зі змагання рішенням Суддівської колегії, стартовий внесок та інші витрати понесені спортсменом (командою, «тандемом»), організацією (федерацією, клубом), що проводила ці змагання, не повертаються.

11.5. Санкція «зауваження» виноситься спортсменам за:

- за відсутність у спортсмена стартового номеру (якщо він передбачений Положенням про змагання;

- втручання в роботу судді, за грубість та сперечання з суддею;

- порушення таких пунктів Правил: 8.21; 8.23; 8.24; 8.25; 8.26; 8.27; 8.37; 8.46; 8.49;

11.6. Санкція «попередження» обов`язково фіксується у протоколі порушень з зазначенням пункту Правил, який був порушений й підписується суддею в зоні та спортсменом, до якого була винесена відповідна санкція. Протоколи порушень в зонах після закінчення туру здаються до Суддівської колегії.

11.7. Санкція «попередження» виноситься командам за:

- участь спортсмена, що недопущений до змагань;

- відсутність команди на церемонії відкриття та закриття змагань без дозволу головного судді;

- Попередження оголошені двом спортсменам команди;

- за ловлю риби запасним спортсменом, координаторами або тренером команди під час змагань на всій території водойми, де проходять змагання.

11.7.1. Санкція «попередження» виноситься спортсмену за:

- відсутність спортсмена на церемонії відкриття та закриття змагань без дозволу головного судді (у випадку змагання особистого заліку);

- купання у водоймі в період проведення змагань;

- пред`явлення на перевірку Суддівській колегії насадок, прикормок та тваринних складових не у мірній тарі;

- використання сита для просіювання та механічних засобів для перемішування прикормки після її перевірки Суддівською колегією;

- заброс оснастки ближче ніж дозволено Положенням про змагання;

- відсутність в секторі під час сигналу «старт» або «фініш»;

- випускання в саж риби, пійманої після сигналу «фініш». При цьому суддею в зоні з улову спортсмена вилучається найбільша рибина, яка без зважування відпускається у водойму;

- передчасне відпускання риби у водойму (до команди «зважування закінчено»);

- винос улову за межі сектора до команди «зважування закінчено»;

- порушення таких пунктів Правил: 8.1; 8.2; 8.3; 8.6; 8.13; 8.15; 8.16; 8.17; 8.19; 8.28; 8.31; 8.32; 8.33; 8.34; 8.36; 8.38; 8.40; 8.44; 8.45; 8.46; 8.52;

- повторне винесення санкції «зауваження» на протязі одного змагання.

11.8. На всеукраїнських змаганнях, спортсмен (команда), що отримав попередження, має його за собою два роки з дня оголошення санкції.

11.9. Санкція «зняття зі змагань» позбавляє спортсмена (команду) на право далі продовжувати дані змагання, а також, за рішенням Суддівської колегії, може позбавити на право участі у наступних всеукраїнських змаганнях до кінця календарного року. Розгляд санкції «зняття зі змагань» оформлюється протоколом Суддівської колегії та направляється до Дисциплінарної комісії.

11.10.
Санкція «зняття зі змагань» виноситься команді за:

- повторне порушення Правил, що викликало санкцію «попередження», за наявністю вже винесеного попередження;

- за відсутність команди на обов`язковому тренуванні без завчасного попередження (не пізніше ніж за 1 день) членів Суддівської колегії.

11.10.1. Санкція «зняття зі змагань» виноситься спортсмену за:

- повторне порушення Правил, що викликало санкцію «попередження»;

- перебування спортсмена у нетверезому стані чи в стані наркотичного сп`яніння на заходах, передбачених регламентом змагання;

- неспортивну поведінку, що проявляється в грубій, зневажливій формі до учасників змагання;

- неявку до місця жеребкування до кінця жеребкування першого туру змагань (змагання особистого заліку);

- відмову усунути причину, що викликала санкцію «зауваження» або «попередження»;

- умисну зміну границь сектора;

- відмову судді зони у перевірці прикормок, насадок, тваринної складової та іншого спорядження що знаходиться у секторі спортсмена під час змагання;

- навмисне переховування забороненої (зайвої кількості) прикормки або насадки від перевірки;

- використання заборонених Правилами або Положенням про змагання снастей та оснасток;

- навмисне багріння риби або використання пристроїв автоматичного підсікання;

- за рибу, спійману та випущену в саж після сигналу «перервати ловлю»;

- відмову підписуватись під своїм порушенням у протоколі порушень, за рішенням, яке виноситься під час проведення туру Суддівською колегією.

11.11. Санкція «дискваліфікація» виноситься Дисциплінарною комісією (або іншим органом, що виконує її функції) на основі протоколу змагання, що надсилається Суддівською колегією, спортсмену (команді), знятому двічі на протязі календарного року з всеукраїнських змагань за порушення Правил та Положень. «Дискваліфікація» передбачає недопущення спортсмена (команди) до всеукраїнських змагань на певний період (наприклад: на наступний календарний рік). Період визначається рішенням Дисциплінарної комісії.

11.12. Спортсмен, який був помічений у підкупі, підтасуванні результатів змагання, підкладанні риби, пійманої не в заліковий час, передаванні своєї риби іншому учаснику або прийманні риби від іншого учасника негайно позбавляється права продовжувати змагання та, за подальшим рішенням Дисциплінарної комісії, може бути усунений від участі у всеукраїнських змаганнях із наступною дискваліфікацією на поточний та два наступних календарний ріки. Спортсмен, двічі помічений у вищезазначених діях, дискваліфікуються з позбавленням права участі у змаганнях з риболовного спорту всіх статусів та всіх дисциплін довічно. Розгляд санкції «дискваліфікація» оформлюється протоколом Дисциплінарної комісії та зберігається в архіві ФРСУ.

11.13.
Винесені спортсмену санкції (окрім «зауваження») заносяться до його кваліфікаційної книжки, в зведений протокол змагання і виписку з нього.

11.14. До тренера (координатора) команди можуть бути застосовані такі санкції, як «усне попередження». Виконується членами Суддівської колегії, за заважання іншим учасникам змагань або членам Суддівської колегії виконувати свої обов`язки. При об`явленому третьому «усному попередженні» тренер (координатор) повинен негайно залишити зону змагань до кінця змагання. При невиконанні тренером (координатором) нижчезазначеної умови (залишення зони), за рішенням, яке виноситься під час проведення туру Суддівською колегією, команда, до якої він належить, знімається зі змагань.

12. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

12.1. Правила затверджуються Президентом ФРСУ.

12.2. Дані Правила діють на всій території України.

12.3. Президія ФРСУ має право вносити корегування та зміни до даних Правил, шляхом голосування членів Президії.Затверджую,

Президент Федерації риболовного спорту України Левченко В.В.
Занимайтесь рыбалкой регулярно!
Изменено: 11.12.2014 21:57 от chervyachock.

Re: Правила проведения соревнований 15.12.2014 22:11 #4415

 • chervyachock
 • Вне сайта
 • Модератор
 • Постов: 875
 • Репутация: 50
Произошли небольшие изменения в правилах по ловле на поплавок относительно объемов прикормки.
Соревнования, проводимые на реках, осталась старая норма объема прикормки – 20 литров.
На водоемах без течения норма вернулась к предыдущему разрешенному объему – 17 литров.
Занимайтесь рыбалкой регулярно!
Спасибо сказали: Alexey@

Re: Правила проведения соревнований 08.01.2015 12:09 #4508

 • chervyachock
 • Вне сайта
 • Модератор
 • Постов: 875
 • Репутация: 50
chervyachock написал:

На этом видео Дмитрий Корзенков после того как пробурил лунку, держит в левой руке ледобур, а правой рукой кормит лунку. Согласно новым правилам, все манипуляции возле лунки рыболов может делать только с забуренными ножами. Есть в этом случае нарушение по новым правилам или нет?
Алексей Зайко пишет:
Ножи бура, которым спортсмен в данный момент не пользуется, обязательно должны быть скрыты во льду, неважно, занимает ли он строго вертикальное положение или немного наклонен.
Занимайтесь рыбалкой регулярно!
Изменено: 08.01.2015 12:10 от chervyachock.

Re: Правила проведения соревнований 08.01.2015 12:30 #4509

 • Alexey@
 • Вне сайта
 • Давно я тут
 • Постов: 265
 • Репутация: 25
На ЧУ и КУ теперь это будет нарушением. На областных соревнованиях организаторы регулируют этот момент по своему усмотрению. В Харькове судьи не требовали соблюдения данного нововведения, как видно в Киеве тоже. В Днепропетровске уже придется соблюдать этот пункт правил.

пс Члены сборной Украины на ЧХО выполняли данное требование, что бы вошло, так сказать, в привычку.
Спасибо сказали: chervyachock

Re: Правила проведения соревнований 08.01.2015 12:39 #4510

 • chervyachock
 • Вне сайта
 • Модератор
 • Постов: 875
 • Репутация: 50
Я на это обратил внимание на тренировке. Все днепропетровцы стартовали следущим образом - бурит рабочую лунку, сразу рядом забуривает бур и кормит лунку. Следующая лунка - та же очередность. Можно конечно сделать по другому. Пробурить серию лунок, потом их закормить. Наверное делали первый вариант, потому что, пока дойдешь до последней лунки таким образом, первая закормленная уже отстоится немного, успокоится.
Занимайтесь рыбалкой регулярно!
Изменено: 08.01.2015 12:52 от chervyachock.

Re: Правила проведения соревнований 09.01.2015 08:26 #4514

 • Винни
 • Вне сайта
 • Давно я тут
 • Постов: 171
 • Репутация: 7
chervyachock написал:
Наверное делали первый вариант, потому что, пока дойдешь до последней лунки таким образом, первая закормленная уже отстоится немного, успокоится.
еще 2 причины, для чего так делать
1. Сразу промеряешь глубину и можно скорректировать направление бурение если вдруг не туда пошел
2. Так быстрее
Спасибо сказали: chervyachock

Re: Правила проведения соревнований 09.01.2015 10:16 #4515

 • Alexey@
 • Вне сайта
 • Давно я тут
 • Постов: 265
 • Репутация: 25
Винни написал:

1. Сразу промеряешь глубину и можно скорректировать направление бурение если вдруг не туда пошел

Дык, они и в Харькове так делали, когда кормили с руки, без промера глубины.
 • Страница:
 • 1
 • 2
Время создания страницы: 0.53 секунд